Hyppää sisältöön

Suomen farmaseuttisen yhdistyksen hallitus julistaa haettavaksi tutkimus- ja koulutusrahaston apurahat.

Rahastosta myönnetään henkilökohtaisia apurahoja 1) väitöskirjaan johtavien tieteellisten jatko-opintojen tekemiseen (myönnetään enintään 6 kuukauden ajaksi, materiaali ja ainekuluihin ei myönnetä rahoitusta, apurahakausi on aloitettava vuoden 2022 aikana), 2) tieteellisten kokousten järjestämiseen ja 3) tieteellisiin kokouksiin tai tutkijan- ja jatkokoulutustilaisuuksiin osallistumista varten.

Apurahojen jaosta ja suuruudesta päättää Suomen farmaseuttisen yhdistyksen hallitus. Apurahat jaetaan FinPharmSci tapahtumassa syksyllä 2022.

Haku tapahtuu yhdistyksen kotisivujen kautta 1.-31. toukokuuta.

Apurahan saajan tulee 3 kuukauden sisällä apurahan käytön jälkeen antaa selvitys apurahan käytöstä.

Mitä mieltä olit artikkelista?

Agreed 0 times
Said to be thoughtful 0 times
Has raised questions 0 times
Disagreed 0 times